Proton Maske Üretip Dağıtıma Başlandı

PROTON 16 Nisan’da tıbbi yardım yüz siperleri teslim etmeye başladığında, kişisel koruma ekipmanı (KKD) bileşenlerini üretme ve teslim etmenin tüm uygulamasının 20 gün süreceği tahmin edildi. Şirket, artık yüz kalkanlarının nihai grubunun 30 Nisan’a kadar teslim edilmesini beklediğinden bu hedef aşıldı.

“PROTON, programlanan yüz kalkanlarının üretimini tamamlamak için yorulmadan çalışan gönüllü personelimize teşekkür etmek istiyor. Ayrıca, Pos Logistics Berhad’ı, onları teslim etmek için mükemmel bir iş yaptığından ve çerçeveyi üretmek için malzemeyi bağışlamak için HICOM-Teck See Manufacturing’e teşekkür ederiz. 28 Nisan günü saat 16.00’dan itibaren Kelantan, Terengganu, Pahang, Selangor, Kuala Lumpur, Negeri Sembilan, Malacca ve Johor’daki 46 hastaneye teslimat yapıldı. ”Dedi Dato ‘PROTON Genel Müdür Yardımcısı Radzaif Mohamed.

PROTON başlangıçta özellikle tıbbi ön kaplamalar için yüz siperleri üretmeyi amaçladı, ancak 4 Mayıs’tan itibaren Şirket ikinci bir seri üretecek. Ana şirket DRB-HICOM ile ortak bir çaba, bunlar daha sonra polis (PDRM), silahlı kuvvetler (ATM) ve diğer hizmet endüstrileri gibi COVID-19 ön cephesindeki diğer şubelere dağıtılacak.

“İkinci aşama için, 60.000 yüz kalkanı daha üreteceğiz ve Hareket Kontrol Siparişini (MCO) uygulayan PDRM ve ATM üyelerine teslimatlara öncelik vereceğiz. 4 Mayıs’ta üretim başladı ve yol boyunca yapılan iyileştirmeler sayesinde 9 Mayıs’a kadar tamamlanmasını bekliyoruz. ”Diye ekledi Dato Radzaif Mohamed.

İlgili Mesajlar

Leave a Comment