Proton Savvy LPG Montajı

Ana sayfa Forumlar Proton Modelleri Proton Savyy Proton Savvy LPG Montajı

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    protonclubtr
    Anahtar yönetici

Yine birilerine faydası olsun diye açayım istedim konuyu 🙂 Bilinen bir araç değil malum…

Proton Savvy’e 4 adet emniyet kemeri var, yani araç 4 kişi (sürücü dahil) Yüklü ağırlığı ise 1265… Boş ağırlık 965… Size 300 KG Kalıyor…

Eğer ruhsatta 5 kişi yazıyorsa ruhsatı değiştirmeden lpg taktıramazsınız. 5. emniyet kemeri yoksa muayeneden de geçmez zaten farkederlerse….

Hesap şu şekilde… Sürücü hariç kalan yolcu sayısı x75kg

Yani araç 4 kişilik ise 3x75kg=225 KG… LPG kiti 65 kg + 225kg= 290 kg… yani ucu ucuna kurtarıyor 10kg ile. Ama 5 kişilik yazıyorsa, LPG taktırılmıyor… (daha önce birisi aramıştı bu sorundan dolayı beni)

Geçelim 2. soruna: Aracın projesi ATİKER’de var. Başka marka ile uğraşmayın… Diğerlerinde sanırım yok. Eski aracımda Atikerdi zaten…

31 litrelik simit koydurdum. Bagaj biraz yükseldi maalesef. Ama çokta dert edilecek kadar değil…

LPG Dolum ağzını depo kapağının yanına yaptırdım, gizli oldu. Lakin 1 Ocak 2017 itibari ile dolum ağızları ya tamponda yada depo kapağında olmazsa lpg vermeyecekmiş istasyonlar… AMa depo kapağının orada olması için aracın çamurluk davlumbazı olması gerekiyor… Savvy’de yok, uydururum benzer bir araçtan diye düşünüyorum…

Bilgi Yazar:Semavi toros

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.