Proton sağ arka tekerden gelen uğultu sesi

Ana sayfa Forumlar Proton Club Garaj Proton Teknik Sorunlar Proton sağ arka tekerden gelen uğultu sesi

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Yazar
    Yazılar
    protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 14 Eki 2014 01:15
    Gönderen: ancolotti

Araç belli bir hızdan sonra 50 den sonra aracın sağ tarafından bir uğultu geliyor. rahatsız edici bir ses, bugün biraderim baktı arabayı denedi, abi sağ arka tekerden geliyor. sen bunu balans yap ses uğultu kesilir dedi. ne yapmam lazım balans yapsak ses kesilir mi ?

protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 15 Eki 2014 00:01
    Gönderen: yilmaz

Bilya dan da olabilir benim eski araçta sağ önde yavaşken kesik kesik ama hızlanınca sabit uğultu geliyordu ustalar dedi yok aks kafası yok iç ak yok balata sonra bilya dan çıktı bilya değişince geçti 😀

Büyük ihtimalle bilyadandır.iyi bir ustaya baktırın, arka tekeri krikoyla kaldırıp tekeri çevirince
    anlayabiliyorlar benim araçta sol arka tekerden uğultu geliyordu bilyayı değiştirince düzeldi.

protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 15 Eki 2014 19:07

Bugün lastikçiye gittim. araç üzerinde balans yapılan aletle balans yaptırdım sesin hangi lastikten geldiğini anlamak için ses arka lastikten geliyordu. lastikçide bilya dan olduğunu söyledi. http://www.protonyedekparca.com aradım 75 tl dedi yarın sipariş edeceğim.

protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 06 Haz 2015 02:02
    Gönderen: cileli insan

Arkadaşım büyük olasılıkla sağ arka teker poryasından geliyor porya da 80 ila 90 tl arası 30 işçilik var taktır sorun biter Allahın izni ile kamil darısı benim başıma

protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 06 Haz 2015 22:32

Sağol Kamil kardeş,bilya yı değiştirdik ses kesildi şimdi otomatik camlarda sıkıntı var, özellikle yağmurlu havalarda çok zor yukarı kalkıyor dün oto camcıya gittim 100 tl’ye bakım yapacağını kızakları filan yağlayacağını motorların değişmesi gerektiğini söyledi bakım yaparım fakat fazlada bir beklentin olmasın dedi bu motorları değişsek kaça malolur bize …

protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 07 Haz 2015 05:03
    Gönderen: fizikci

Recep bey, ben ulu motor’dan gen2 cam otomatiğini sordum, 200 TL + KDV dediler.
    Tamirci 100TL çok istemiş. Yapacağı hiç bir şey yok. Makarayı yeniden sarmanın maliyeti 1,5 lira kaldı ki sökmesi takması da zor bir şey değil. Sizdeki sıkıntı motordan kaynaklıdır. Yüksek bir ihtimal fırçası(sanayiciler kömür diyorlar) bitmiştir. Maksimum 1 lira falandır. Bu fırça nereden bulunur açıkçası bilmiyorum. Şahsen bana da lazım. Önümüzdeki hafta içi bulabilirsem hepsinin fırçalarını yenilemeyi düşünüyorum. Yaparken fotoğraflarını çeker forumda paylaşırım.

protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 07 Haz 2015 07:08

30 tl ye de bilya vardı iyisi olsun dedim 70 tl ye aldım 50 tl de işçilik verdik 120 ye maloldu yukarıda yanlış yazmışım sol ön eker bilyası değişti, arka olsaydı daha ucuz olurdu arkanın sökmesi daha basit ön tekerin komple rot başları söküldüğü için işçiliği daha fazla oluyor

7 yazı görüntüleniyor - 1 ile 7 arası (toplam 7)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.