Proton ön tekerlerden gelen ses ?

Ana sayfa Forumlar Proton Club Garaj Tamirat ve Arızalar Proton ön tekerlerden gelen ses ?

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 08 Nis 2013 13:41
    gönderen h@ydut
    Arkadaşlar , ön tekerlerden wuu şeklinde bir ses geliyor, servisi ön poryolarda sıkıntı dedi. Bende şimdi Arabaparcasi.net sitesinden malzemeyi temin edim diye bakıyorum. Ön taraflar için aks bilyası yazmış.

98 Model 418 Otomatik aracım için ön tekerlerde poryo mu var yoksa aks bilyasımı. Yanlış bir ürün almak istemiyorum.
    ————————————————————————–
    Gönderilme zamanı: 08 Nis 2013 14:38
    gönderen aros
    418 glx lerde ön poryalar abs okuyucusu vardır ona dikkat edin önler ucuz oluyor ama arka poryalar abs li okuyucular 125 tl benim bildiğim kadar kolay gelsin size
    Gönderilme zamanı: 08 Nis 2013 15:18
    gönderen h@ydut
    aros yazdı:418 glx lerde ön poryalar abs okuyucusu vardır ona dikkat edin önler ucuz oluyor ama arka poryalar abs li okuyucular 125 tl benim bildiğim kadar kolay gelsin size

sesin önlerden geldiğini söylemişlerdi kendi ustama taktırim diyorum ama hangisini alacağımı bilemedim.
    bu siteden baktığımda ön aks bilyası diye geçiyor doğru olan bumudur?

http://www.arabaparcasi.net/urun/proton … CatId=1119
    Gönderilme zamanı: 08 Nis 2013 18:27
    gönderen 4G92P
    ABS olup olmaması önemli değil. Aracın üzerindeki ABS bilezikleri sökülüp yeni aldığınız parçaya takılabilir.
    Dış aks sorunu genelde sağa ve sola dönüşlerde araç hareket ederken ses yapar. ABS bilezikleri de dış aksa takılıyor.
    Bu parçanın adı da CV Joint diye geçer.

Resim

Uğultu var dediğinize göre tekerlek rulmanında sorun var anladığım kadarıyla.(Wheel Bearing).
    Gönderilme zamanı: 06 Oca 2015 00:41
    gönderen makoc
    orjinal rulmanlar nsk yada koyo .Her ikisinide 90 tl /adet aşağısında bulmanız zor. 45 tl likler yan sanayi ancak sıkıntı çıkmadığı söyleniyor. Aracımı ilk aldığımda bu ses yüzünden takım NSK olarak değiştirdim.180 tl bilyalar 30 tl usta 40 tl de tornacıya verdim.Ancak ses kesilmedi. Sol ön teker bilyasını toyo marka 90 tl 20 tl usta 15 tl de tornacıya vererek tekrar değiştirdim. Ses yine kesilmedi.Bu arada lastikler iyice zıvanadan çıkmıştı. 4 adet goodyear effienti grip lastik aldım. Aracımda ne lastik nede uğultu sesi kaldı. Lastikleri 400 liraya aldım. Lastikleri önce değiştirseydim 400 liram cepte kalacaktı. Bu kadar şeyi niye anlattım bazen ustalar tam anlayamayabiliyorlar. Lastikleriniz kötüyse önce lastikleri değiştirin. Lastikler sağlamsa bilyayı değiştirin .
    Gönderilme zamanı: 07 Oca 2015 02:19
    gönderen yarrasa
    lastikleri yeni değiştirdim ses de biraz azalma oldu. Rulmanları değiştirdikten sonra umarım ses gider.
    Gönderilme zamanı: 06 Haz 2015 02:33
    gönderen cileli insan
    On akis bilyesi arka teker poryasi diye gecer arka pahali onler ucuz on 80 90 tl arla 110 120 tl arasi degisiyor iscilik kimi 30 kimi 50 aliyor.Gecmis olsun

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.