Proton Aracım Çok Yakıyor

Ana sayfa Forumlar Proton Club Garaj Akaryakıt Konuları Proton Aracım Çok Yakıyor

Etiket: , ,

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Yazar
    Yazılar
    protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 24 Eyl 2016 15:39
    gönderen Mavi
    Arkadaşlar merhaba,

Öncelikle aranıza yeni katıldım ve ilk kez Proton marka bir otomobil satın aldım , şuanda kullanmaktayım.

Aracı ilk sahibinden fabrikatör birisinden satın aldım.1999 model 415 GLSi ve hiç tüp takılmamış , benzinli orijinal 80 bin km’de.

Benim sorum şu yıllık yaptığım km en fazla 7-8 bin.Haydi taş çatlasın en fazla 10 bin olsun.

Denizlide ikametgah etmekteyim ve geçen hafta bayramda tatile İzmir’e gittim.

Aracım bagaj dolu vaziyette Denizli – İzmir arası 40-45 kuruş yaktı.Bagaj boş iken İzmir – Denizli arası ise 35-40 kuruş civarı yaktığını hesapladım.

Agresif kullanan birisi değilimdir en fazla yaptığım hız 120 olmuştur o da otobanda.Genelde tabelada ne yazarsa o hızla giderim , kurallara uyan birisiyimdir hızla işim olmaz pek.

Şimdi sormak istediğim uzun yolda bu kadar çok yakıt tüketmesi sizce normal mi? Şehir içinde bu kadar yakabilir ancak şehir dışı bana oldukça yüksek geldi? Aranız da hiç benzin de uzun yolda bu kadar yakan var mı?

Arkadaşımın 3 bin motorlu mercedesi bile ( 86 küsür model ) uzun yolda 25 – 30 kuruş yakıyor.

Tamircileri dolaştım bir çoğu normal dedi ama ben hiç uzun yolda bu kadar çok yaktım diyene rastlamadığım için bu başlığı açmak istedim.

Yakıt tüketimi normal mi yoksa araçta bir sorun olabilir mi? Eğer normalse tüp takmayı düşünüyorum ama yok değilse sorunu çözmek istiyorum çünkü gerçekten bununla baş edilmez neredeyse ocağımıza incir ağacı dikmiş olacağız tabiriyle. 🙂

Bu konu hakkında duygu,düşünce,fikir ve yardımlarınızı bekliyorum.

Forumda yeniyim konu yeri yanlışsa yetkili arkadaşların doğru yere taşımasını rica ediyorum.

Herkes kazasız , belasız keyifli sürüşler dilerim , şimdiden teşekkürler…
    Re: Aracım Çok Yakıyor
    Gönderilme zamanı: 24 Eyl 2016 20:09
    gönderen 4G92P
    Aracı bilgisayara bağlatın. Oksijen sensörü akıbeti nedir onu öğrenin. Benzin filtresini değiştirin.
    Gönderilme zamanı: 24 Eyl 2016 22:00
    gönderen Mavi
    4G92P yazdı:Aracı bilgisayara bağlatın. Oksijen sensörü akıbeti nedir onu öğrenin. Benzin filtresini değiştirin.

Hocam peki hangi tamirci bölümü bağlar bilgisayara? Pompacıya gittim biz bakmıyoruz dedi.Ayarcıya gittim o da biz tüplere bakıyoruz benzinli araçlara bakmıyoruz dedi.Nereye kime hangi tamirci bölümüne götürmem gerekiyor? Denizli’de servisi de yok.Bir yardımcı olursanız ona göre dediklerinizi gözden geçireceğim.Cevap için teşekkürler.
    Gönderilme zamanı: 25 Eyl 2016 13:53
    gönderen 4G92P
    Eskiden beri Mitsubishi servis işi yapan yerlere gidebilirsiniz.. Bosch Car Service adı altındaki servislere uğrayabilirsiniz.
    Mitsubishi servis bilgisayarının adı MUT2’dir.. Onun haricinde yazılımı varsa diğer bilgisayarlardan da aracı okuyabilirsiniz.

1 yazı görüntüleniyor (toplam 1)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.