Proton airbag nasıl sökülür?

Ana sayfa Forumlar Proton Club Garaj Tamirat ve Arızalar Proton airbag nasıl sökülür?

5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Yazar
    Yazılar
    protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 04 Tem 2015 08:30
    Gönderen: mehmet35

Arkadaşlar direksiyon üzerindeki airbag nasıl söke bilirim korna bazen çalıyor bazen çalmıyor sanırım makara bozuldu değiştireceğim fakat nasıl sökeceğimi bilemedim sizlerden bilgi almadan da kurcalamak istemedim elinde resimli olarak veya anlata bilecek arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi teşekkürler.

protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 04 Tem 2015 20:40
    Gönderen hgungor5202

Önce silecek çalıştırma kolunun orda bir kapak var o kapağı çıkar ve orda ki vidayı 5 mi 6 lı tornavida başlığıyla sökülüyor bir de far açma kolunun orda bi delik var ayni tornavida basligi ile ordada bir vida var ama bu vidalar oraya yayli bir sistem ile sabit tam sökülmedi diye telaş etme sonra hava yastığını kendine doğru çek ama çikarma az ayır ve fişi var fişini düz tornavida ile kanırt çıkar sonra direksiyonun ortasında ki somunu 4 lü bijon anahtarının biri sokuyor bicinla gevşet çıkar simidi sökünce önüne srs sargisi gelir ona ulaşmak için direksiyonun altında kontağın girdiği yerdeki plastikleri alttan delikleri var onlari yıldızla aç ve sök sonra srs yi yıldızla sökebilirsin uzun uzun anlattim ama bu işi resimle anlatan bi arkadas vardi öyle bir konu vardı.

protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 04 Tem 2015 20:40
    gönderen mehmet35

Çok teşekkür ederim ilginize anlattığınız gibi yarın denemeye çalışacağım air bag bu işlem ile ilgili zarar görmez değil mi yani kendiliğinden açılmaz değil mi air bag çalışma sistemini bilmiyorum açılması için onu tetikleyen nedir sökerken bir hata yapmayalım tşk.

protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 04 Tem 2015 23:39
    gönderen mehmet35

korna bazen çalıyor bazen çalmıyor acaba makarada mı sorun var srs lambası normal gösteriyor sorun yok kontrol amaçlı söküp bakacağım

protonclubtr
    Anahtar yönetici

Gönderilme zamanı: 04 Tem 2015 23:57
    gönderen mehmet35

yani sorun kesin makarada mı diyorsunuz ne yapmam gerekir kornanın çalması için en ekonomik şekilde nasıl halledebilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim ben istanbul büyük çekmece deyim tşk.

• Bu yanıt 2 ay 4 hafta önce önce protonclubtr tarafından değiştirildi.
5 yazı görüntüleniyor - 1 ile 5 arası (toplam 5)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.