Proton 416 glxi benzinde düzensiz çalışma

Ana sayfa Forumlar Proton Club Garaj Tamirat ve Arızalar Proton 416 glxi benzinde düzensiz çalışma

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Yazar
    Yazılar
    Mucahit55
    Katılımcı

416 glxi aracımın benzinde çalışmasında problem ortaya çıktı.benzinde rölanti 300 e kadar düşüyor istop etmeye meylediyordu.lpg de ise aksine rölanti yüksekti 1100 gibi. 2 yıl çözüm bulamadım.rolanti motorun un dişlileri dediler açıp baktım sağlamdı.maf sensörü dediler başka bı araçtan deneme amaçlı taktık farketmedi.gecenlerde benzinde çalışırken sssss gibi bir ses duydum.nerden geliyor diye kontrol ederken araç LPG beyninden emme manifolduna giden boruların deforme olduğunu kelepçe yerlerinden yırtıldığını farkettim.oraya uygun 1 metre(10 TL) boru aldım ve LPG bağlantılarını yeniledim.ben sandım ki sadece kaçağı halletmistim.araca bindim marşa bı bastım herşey saat gibi çalışıyor .benzinde çalışması düzelmiş.lpg benzin rolantileri birbirleri ile aynı duruma gelmiş.
    Kısacası sorunlar bu kadar basit şeylerden kaynaklı olabiliyor.basiniza böyle bir problem gelirse bu arıza durumunu da kontrol etmeyi unutmayın.benim sıkıntım böyle çözüldü ama bunun dışında problem benzin filtresi,benzin pompası,benzin enjektörlerindende olabilir.
    LPG beyninden emme manifolduna giden borular

• Bu konu 4 ay 1 hafta önce önce protonclubtr tarafından değiştirildi.
    muhammetakbas
    Katılımcı

Bilgi paylaştıkça güzeldir teşekkürler. 🤝

2 yazı görüntüleniyor - 1 ile 2 arası (toplam 2)
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.